Polacy coraz chętniej kupują nieruchomości za granicą

Polacy coraz chętniej kupują nieruchomości za granicą.

Od niedawna, wśród Polaków, można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania nieruchomościami w kurortach wakacyjnych. Przede wszystkim, Polacy coraz chętniej kupują nieruchomości zagraniczne. Z powodu ciągłego wzrostu inflacji, jak i wprowadzeniem nowych zasad związanych z Polskim Ładem, Polacy coraz częściej decydują się na inwestowanie swoich oszczędności za granicą. Wszystko to dlatego, że ceny polskich nieruchomości nieprzerwalnie wzrastają, stając się równie drogie, a nawet droższe, niż mieszkania w słonecznej Hiszpanii, na Wyspach Kanaryjskich, w Portugalii czy we Włoszech. 

Gdzie najlepiej zabezpieczyć swoje finanse? 

Polacy coraz chętniej kupują nieruchomości za granicą
Bułgaria fot. Estalla

GDZIE NAJLEPIEJ ZABEZPIECZYĆ SWOJE FINANSE?

W obecnie niestabilnej sytuacji politycznej, związanej z wojną na Ukrainie, zabezpieczanie swojego majątku w Polsce nie jest najlepszą opcją dla Polaków. Kolejnym minusem są wysokie ceny nieruchomości w naszym rodzimym kraju, które nieprzerwalnie rosną z miesiąca na miesiąc. Jeśli do tego dodać ciągły wzrost czynszu i opłat dodatkowych, można dojść do wniosku, że za niedługo nikogo nie będzie stać na wynajem mieszkania, a jego zakup będzie graniczył z cudem. 

Dlatego, przeglądając setki ofert w różnych krajach, łatwo można zauważyć te najbardziej atrakcyjne cenowo. Do tych najtańszych, a zarazem zapewniających przepiękne widoki i wspaniały klimat, należą nieruchomości w Bułgarii. Najtańsze nieruchomości można znaleźć już za 50 000 tys. euro – i to w pierwszej linii brzegowej.

CO PRZEDE WSZYSTKIM PRZEKONUJE INWESTORÓW?

To, co najbardziej przekonuje inwestorów, to bardzo niski koszt utrzymania apartamentu. Może on wynosić rocznie ok. 7-12 euro, w zależności od wielkości i części wspólnych budynku. Rocznie wartość każdej nieruchomości w słonecznej Bułgarii wzrasta nawet o 5,4 do 11%. Do tego często można kupić tanie bilety lotnicze z Polski do Bułgarii. Powoduje to, że wakacje tam bywają tańsze, niż te nad polskim morzem. W Polsce na dodatek pogoda często płata ludziom figle, a ceny powodują zawroty głowy. 

Nie od dziś wiadomo, że zakup nieruchomości zawsze będzie dobrą inwestycją. Nie przeszkodzą temu ani kryzysy gospodarcze, ani rosnąca inflacja. W dobie pandemii ceny nieruchomości i popyt na nie spada, jednak zaznaczamy, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Oznacza to, że po kryzysie ceny znacznie wzrosną i zakupioną nieruchomości będzie można sprzedać z dużym zyskiem. 

Obecnie możemy zaobserwować rosnącą inflację, która osłabia naszą złotówkę. Dlatego zamiast przetrzymywać pieniądze na koncie w banku, lepiej jest zainwestować ją w nieruchomości, które z czasem zyskają na wartości. W najgorszym możliwym scenariuszu, na pewno nie stracą. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości? 

Polacy coraz chętniej kupują nieruchomości za granicą
Bułgaria fot. Estalla

Decydując się na nieruchomość, należy zastanowić się jakiego rodzaju atrakcje są najistotniejsze. Czy to przepiękne widoki na horyzont nad morzem, czy niekończące się panoramy widoczne z wysokich gór. W Bułgarii zawsze jest co robić. Jest to idealnie miejsce dla osób nie lubiących się nudzić.

Latem, ciepła woda i wysoka temperatura przyciąga turystów na plażę, zimą natomiast, kurorty narciarskie, często funkcjonujące całorocznie, zapraszają na szalone dni pełne sportów zimowych. Aż 250km narciarskich tras zjazdowych i do -15 stopni zimą. Aż 130km plaż i do 35 stopni latem. Niezależnie od preferencji, inwestując w nieruchomość w Bułgarii, można czerpać z niej korzyści samemu oraz wynajmując ją w okresie, w którym będzie stała nieużytkowana. 

Chcesz wiedzieć więcej, lub zapoznać się z ofertami nieruchomości z Bułgarii na polskim rynku?

Możesz je znaleźć na stronie www.estalla.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, są one przechowywane na Twoim urządzeniu i umożliwiają poprawne funkcjonowanie witryny. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu.