Ubezpieczenie programistów i pracowników IT

Ubezpieczenie dla programistów. Ubezpieczenia IT.

Ubezpieczenie dla programistów. Ubezpieczenia IT.

Popularność branży IT powoduje, że coraz więcej osób wybiera ten kierunek na przyszłą pracę. Samo programowanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób szukających dobrych zarobków i pracy zdalnej. W obecnych czasach są one niewątpliwie głównymi atutami zatrudnienia w branży informatycznej. Wciąż jednak brakuje wykwalifikowanych specjalistów, a zapotrzebowanie na usługi programistów rośnie z dnia na dzień. Wysokie zarobki w tej branży podnoszą standard życia, do którego łatwo się idzie przyzwyczaić. Warto jednak pomyśleć o bezpieczeństwie i dlaczego potrzebne jest ubezpieczenie dla programistów.

Ubezpieczenie od utraty dochodów – czasowa niezdolność do pracy nawet na L4.

Ubezpieczenie-dla-informatykow-i-programistow-Ubezpieczenie-IT-B2B
Ubezpieczenie dla programistów

Mimo stabilności pracy, zawsze mogą pojawić się inne problemy, które wynikać mogą ze stanu naszego zdrowia, a to znowu może wpłynąć na poziom naszego życia. Wszystko dlatego, że praca programisty wymaga wielogodzinnej pracy siedzącej przy komputerze, która nierzadko bywa stresująca.

Osoby prowadzące siedzący tryb życia nagminnie skarżą się na przewlekłe bóle stawów, kręgosłupa, głowy, nadgarstków oraz problemy ze wzrokiem.

Brzmi znajomo? Gdy do tego dojdzie jeszcze brak odpowiedniej diety, picia wystarczającej ilości wody i niechęć do ćwiczeń, powstaje kolejny problem – otyłość. Włącza się tryb awaryjny i nagle okazuje się, że praca siedząca może mieć negatywny wpływ na cały organizm. Może powodować problemy z ciśnieniem, układem trawiennym, nerwowym, sercem, ale także nowotwory.

Ubezpieczenie dla informatyków – Zareaguj szybciej, niż Twój przeciwnik!

Każda choroba bywa dużym problemem, który skutkuje zwolnieniem chorobowym. Skutkuje to często mniejszymi zarobkami lub ich brakiem, gdy sami prowadzimy działalność. Niestety z życiem bywa podobnie jak z programowaniem, jeden mały błąd i wszystko może się posypać. Naprawa nie będzie już tak prosta jak w programie, a błędu w rzeczywistości nie da się tak po prostu skasować. Efekty pozostają z nami na dłużej, a choroba gdy już się pojawi, wymaga zwykle szybkiego leczenia. Co jednak w sytuacji, gdy terminy do lekarzy na NFZ są odległe, a choroba szybko postępuje?

Wizyty w prywatnych placówkach medycznych nie należą do najtańszych, ale dzięki nim badania, na które na NFZ czeka się miesiącami, można wykonać w zaledwie kilka dni.

Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej reagować na wszelkie niepokojące nas symptomy. Warto wystarczająco wcześnie pomyśleć o różnych scenariuszach. Jeżeli znajdziesz się w szpitalu, poważnie zachorujesz czy w wypadku doznasz kalectwa, nadal będziesz mógł zapewnić godne życie sobie i rodzinie?

Zasada jest prosta. Jeśli uważasz, że jesteś zdrowy, to wiedz, że jest to idealny moment, by pomyśleć o ubezpieczeniu od utraty dochodów.

Gdy zachorujesz lub doznasz uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, będzie już za późno by zabezpieczyć siebie i rodzinę. Zastanów się, czy instalujesz antywirusa dopiero po tym, jak wirus zaatakuje, czy jednak masz go włączonego dla pewności cały czas? Pomyśl, czy ubezpieczenie dla informatyków od utraty dochodów nie będzie dobrą dla Ciebie opcją?

Ubezpieczenie na życie dla informatyków, zabezpieczenie kredytu, rodziny

Posiadając program antywirusowy zapewne pamiętasz o aktualizacjach jak i regularnym skanowaniu komputera. Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że odinstalowanie antywirusa to nieracjonalna decyzja i myślisz, kto by się na to zdecydował? My zapytamy inaczej. Dlaczego decydujesz się zabezpieczać swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem? A czy pomyślałeś kiedyś, aby uchronić swoje życie przed skutkami poważnych zachorowań? 

Zastanów się przez chwile, co by było, gdyby okazał się, że z powodu:

  • wypadku przestaniesz zarabiać, a Twoja rodzina jest zależna od Ciebie finansowo? 
  • długiego pobytu w szpitalu na długo zostanie obniżony standard Twojego życia?
  • nagłej Twojej śmierci na Twoją rodzinę przejdą duże zobowiązania, które będą musiały być spłacane przez lata?
  • problemów zdrowotnych nie będziesz mógł pracować, a będziesz potrzebować finansów na opłacenie lekarzy i badań? 
  • długiej pracy siedzącej nabawisz się poważnych problemów zdrowotnych, które pogłębiać się będą przez następne lata, a nieleczone będą potęgować się?

Zastanów się czy warto ryzykować, czy może lepiej zapewnić sobie rzeczywisty firewall. Zabezpieczysz wtedy siebie siedzącego przed ekranem komputera, a nie tylko twój komputer. Wszystko to, abyś dalej mógł z pasją zajmować się swoją pracą. Zapewnisz tym spokój sobie i swojej rodzinie, gdyby nastało jedno z powyższych.

Trwała niezdolność do pracy – ubezpieczenie dla programistów

Pracownik IT bywa często jedyną osobą utrzymującą całą rodzinę. Utrata wzroku czy zwyrodnienie kręgosłupa mogą skreślić nasze plany na przyszłość i spowodować całkowitą niezdolność do wykonywania danego zawodu. Trwała niezdolność do pracy jednak różni się od niezdolności do samodzielnej egzystencji.

Nie mogąc pracować przy komputerze wciąż możemy poruszać się, wykonywać czynności fizjologiczne czy samodzielnie się odżywiać. Jeśli chodzi o niezdolność do samodzielnej egzystencji, można o niej powiedzieć, gdy potrzebujemy drugiej osoby do wykonywania codziennych czynności. Sama niezdolność do wykonywania zawodu nie powoduje niezdolności do samodzielnej egzystencji.

Poważne zachorowania + organizacja leczenie w specjalistycznych klinikach za granicą

Praca w IT nie wyklucza możliwości zachorowania na poważne choroby, takie jak zawał serca, udary, stwardnienie rozsiane czy nowotwory. Wsparcie finansowe w sytuacji rozpoznania jest bardzo ważne. Równie ważne jest posiadanie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej dla informatyków, która przekaże Ci pieniądze na leczenie. 

Da Ci to poczucie bezpieczeństwa, pozwalając na szybki dostęp do konsultacji medycznych i badań specjalistycznych. Dotyczyć to również może organizacji leczenia w specjalistycznych klinikach za granicą. Często takie placówki bywają kosztowne, a mogą być pokryte przez ubezpieczyciela w odpowiedniej opcji ubezpieczeniowej. 

Trzeba jednak pamiętać, że w większości przypadków obowiązuje okres karencji po którym dane ubezpieczenie zaczyna działać.  

Ubezpieczenie dla programistów – Uszkodzenie ciała NNW

Praca przy komputerze teoretycznie należy do prac, w trakcie których rzadko kiedy dochodzi do uszkodzeń ciała. W końcu nie jest to praca na budowie, w sklepie czy w magazynie. Nie oznacza to jednak, że problem ten całkowicie nas nie dotyczy. 

Zastanów się, ile razy piłeś kawę czy napój energetyczny w trakcie wielogodzinnego pisania kodu? Nawet taka błaha czynność może być przyczyną uszkodzenia ciała. W końcu zawsze istnieje możliwość strącenia kubka w trakcie skupienia na pracy, który upadając może Cię poważnie zranić.

W zależności od tego, jakie wybierzesz ubezpieczenie dla informatyków, wypłata świadczenia może nastąpić nawet przy uszkodzeniu ciała w 1%. Przykładowo od małej rany wymagającej dwóch szwów! Teraz dodaj do tego szereg innych sytuacji, w których znajdujesz się na co dzień.

Teraz już wiesz, jak łatwo tak naprawdę o uszkodzenie ciała, gdziekolwiek się nie znajdujesz.

Pobyty w szpitalu – dzienne świadczenie

Zdarzało ci się kiedyś przebywać w szpitalu? W obecnej sytuacji jaka panuje, choć niechętnie o tym myślimy, wszystko jest możliwe. Wizyta w szpitalu często wiąże się z zakupem artykułów higienicznych , nie wspominając już o całej liście dodatkowych leków już po wypisie. 

Na szczęście istnieje zabezpieczenie, które gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu za każdy dzień pobytu już od pierwszej doby. 

Prywatna opieka medyczna dla pracowników IT

Internet IT programowanie ubezpieczenie dla informatyków MacBook

W dobie koronawirusa dostęp do państwowej opieki zdrowotnej stał się bardzo utrudniony. Nie tylko otrzymuje się długie terminy na badania, ale już na samą wizytę u lekarza rodzinnego można czasem czekać tydzień. Zmusza to wiele osób do korzystania z usług prywatnych lekarzy i placówek, które bywają kosztowne. 

Chcąc trzymać jednak rękę na pulsie, warto rozejrzeć się za prywatną opieką medyczną. Pozwoli ona na dostęp do wielu placówek medycznych w Twoim otoczeniu. Nie będziesz wtedy ponosił kosztów wizyt do żadnego lekarza znajdującego się na liście na umowie.

Ubezpieczenie dla programistów przyda się w sytuacji, gdy wizyty u lekarzy specjalistów bywają częste. Jeśli zdrowie jest dla Ciebie priorytetem i regularnie sprawdzasz jego stan, będzie to idealna dla Ciebie opcja.

Prywatna emerytura programisty i pracowników IT

Emerytura to coś, o czym prędzej czy później trzeba zacząć myśleć. Jest to wypłata, za którą będziemy musieli utrzymywać się do końca swoich dni. Jednak nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z wysokości przyszłej emerytury. Czy wiesz, że może ona wynosić jedynie 30% Twojej obecnej pensji?

Będąc na etacie jako specjalista IT zapewne cieszysz się wysokim wynagrodzeniem i nie chcesz, by standard Twojego życia uległ zmianie w przyszłości, prawda?  

Niestety, im później zacznie się zastanawiać nad przyszłością, tym będzie gorzej. Wszystko wskazuje na to, że czarne scenariusze są wysoce prawdopodobne. Prawie pewnym jest, że emerytury państwowe będą bardzo niskie, tym bardziej, jeśli posiadasz firmę i opłacasz najniższy ZUS.

Dla zabezpieczenia przyszłości warto dowiedzieć się więcej, czym jest prywatna emerytura. Może ona być dodatkiem, który z roku na rok wzrasta i ostatecznie będzie dodatkową wypłatą, pokrywającą pozostałe 70% pensji. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, są one przechowywane na Twoim urządzeniu i umożliwiają poprawne funkcjonowanie witryny. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu.