Dlaczego Łódź jest i będzie najszybciej rozwijającym się miastem?

Dlaczego Łódź jest i będzie najszybciej rozwijającym się miastem?

Łódź jest i będzie najszybciej rozwijającym się miastem z wielu powodów. To zarówno idealny węzeł komunikacyjny jak i idealne miejsce na studia humanistyczne, techniczne i aktorskie. Miasto zmieniające się na przełomie ostatnich lat nieprzerwanie biegnie do przodu, zapraszając do siebie wykwalifikowanych pracowników i ważnych w świecie biznesu inwestorów.

Łódź najszybciej rozwijającym się miastem w Polsce.

Zastanawiasz się dlaczego Łódź jest i będzie najszybciej rozwijającym się miastem?

Jeszcze kilkanaście lat temu nic nie świadczyło o tym, by Łódź mogła stać się jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Niegdyś znana była jedynie jako miasto przemysłowe, którego świetność minęła, gdy nadszedł okres pozbawiony większych perspektyw. Jednak z biegiem czasu okazało się, że jej centralne położenie jest bardzo istotnym atutem. Po wielu remontach odbywających się na przestrzeni ostatnich lat jak i rozbudowaniu ogromnej ilości dróg, powstały bardzo dobre połączenia transportowe umożliwiające szybką podróż do każdego miejsca w Polsce.

Doskonała komunikacja z miasta Łodzi w każdym kierunku.

Łódź, dzięki swojemu położeniu w centralnej Polsce, stała się idealnym wyborem do zamieszkania dla osób podróżujących w różnych kierunkach po całym kraju. Wszystko dlatego, że gdziekolwiek by się nie udało, cel znajduje się równie blisko, a struktura transportu publicznego jest mocno rozwinięta. Łódź z miasta przemysłowego przekształciła się w miasto skupiające w sobie nowoczesne sektory gospodarki, biznesu i logistyki. To wszystko powoduje, że jest idealnym miejscem zarówno do mieszkania, mając pewność częstych podróży służbowych, jak i do założenia biznesu, wiedząc, że klienci będą przyjeżdzać z każdej strony Polski. Dlatego tak wiele korporacji i firm zaczęło przenosić się do Łodzi zdając sobie sprawę, że jest to miasto, do którego wszystkim łatwo i szybko dojechać. 

Dlaczego Łódź jest i będzie najszybciej rozwijającym się miastem?
Łódź jest i będzie najszybciej rozwijającym się miastem znajdującym się w centralnej Polsce.

Łódź najszybciej rozwijającym się miastem do pracy dla specjalistów z branży IT oraz wykwalifikowanych pracowników innych specjalizacji.

Ważnym aspektem jest też to, że relatywnie blisko Łodzi znajduje się stolica Polski, Warszawa. Niegdyś mówiono, że to właśnie ma wpływ na brak rozwoju Łodzi. Szybko okazało się jednak, że Łódź jest lepszą i często tańszą alternatywą. Wciąż znajduje się wystarczająco blisko by prowadzić biznesy pomiędzy tymi miastami. 

Łódź jest obecnie też tzw. akademickim miastem. Siłą napędową są duże ilości studentów, którzy zjeżdżają się tutaj z innych miast. Po skończeniu studiów wiele wykwalifikowanych osób może znaleźć pracę w korporacjach lub prywatnych firmach, których w Łodzi co roku tworzy się coraz więcej. 

Studia na kierunkach technicznych i humanistycznych w mieście Łodzi.

Łódzkie uczelnie mają bardzo bogatą ofertę dla studentów krajowych i zagranicznych. Podejmując się wielkiego projektu Nowego Centrum Łodzi zaczęto restrukturyzacje wielkiej przestrzeni w samym centrum by uwydatnić najbardziej atrakcyjne tereny pod inwestycje i jest obecnie główną przestrzenią, na której powstały nowoczesne budynki korporacyjne czy parki.

Łódź otrzymała także kilka nagród, z roku na rok od Prime Property Prize w konkursie „Miasto przyjezdne inwestorom” potwierdzając tym samym jak wiele inwestorów decydowało się w ostatnich latach na przeniesienie lub stworzenie swojego biznesu właśnie tutaj. Inwestorzy chwalą także łódzkie urzędy, które szybko i sprawnie obsługują i wspierają w trakcie wykonywania danych inwestycji. Dzięki wielu budynkom biurowym o wysokim standardzie Łódź staje się potencjalnie najlepszym miejscem docenianym przez inwestorów

W ciągu ostatnich 15 lat Łódź zmieniła się nie do poznania.

Według mieszkańców Łódź rozwinęła się najszybciej w przeciągu ostatnich 15 lat.

Jakość życia w Łodzi również uległa zmianom. Koszty wciąż są nieporównywalnie niskie w stosunku do cen w Warszawie lub innych miastach. Obecnie Łódź systematycznie wdraża rozwiązania typu Smart City by zwiększyć komfort życia. Wprowadzając coraz więcej zieleni do otoczenia tworzy łatwo dostępne miejsca relaksu dla każdego. Wprowadzenie nowych funkcji również odbywa się na bieżąco. Nic dziwnego zatem, że stała się jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Region łódzki uznaje się obecnie za jeden z najszybciej rozwijających się w kraju. W samym obszarze Metropolitalnym mieszka ponad 1,1 mln osób. Obecnie intensywnie rozwija si branża informatyczna, logistyczna i AGD. Dookoła Łodzi powstają nieustannie nowe magazyny, dając zarówno nowe miejsca pracy jak wiele nowych możliwości zarówno dla Łodzi jak i całego kraju na skalę światową. 

Na obrzeżach Łodzi znajduje się również Międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, który obsługuje regularne loty z różnych krajów Europy. Daje dodatkowe możliwości jak ułatwienie zagranicznych podróży biznesowych bez konieczności podróży do Warszawy. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, są one przechowywane na Twoim urządzeniu i umożliwiają poprawne funkcjonowanie witryny. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu.